+

Ogłoszenia Duszpasterskie –2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05/01/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Msze św. w naszej katedrze będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia ulicami naszego miasta przejdzie ponownie Orszak Trzech Króli. zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
  2. Także tego dnia na godz. 15.00 do domu parafialnego zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe i wymianę tajemnic.
  3. W najbliższy wtorek o godz. 9.00 do katedry zapraszamy wspólnotę i sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Także ofiary zbierane na tacę za tydzień przeznaczamy na fundusz remontowy.
  6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

Prosimy, aby na tzw. kolędę przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Prosimy by w miarę możliwości na kolędzie była obecna cała rodzina. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:

we wtorek – ul. Wiślana, Gdańska, Ślepa, Katedralna, Zamkowa Góra, Magazynowa, Zbożowa i Pl. Plebiscytowy – od godz. 16.00;

– w środę – ul. Łąkowa i ul. Prosta – od godz. 16.00;

– w czwartek – Mareza: ul. Grabowska, Sielska, Krótka, Nadrzeczna, Jesionowa – od godz. 16.00;

– w piątek – Mareza: ul. Ogrodowa, Osiedlowa, Korzeniewska, Kwiatowa – od godz. 16.00;

– w sobotę – Mareza: ul. Długa i Polna (kolęda rozpocznie się do godz. 10.00).

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

  1. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  2. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Kazimierz Paliński, l. 65;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…