+

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 02/12/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Dzieci z lampionami zapraszamy w środy i czwartki o godz. 6.30, a po nich w czwartki zapraszamy do salki katechetycznej na plebanii na słodką bułkę i kakao.
  2. Dziś na godz. 17.30 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca, do kaplicy bł. Doroty, na wymianę tajemnic.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godz. przed i w trakcie każdej Mszy św. Tego dnia od rana odwiedzimy także naszych chorych: ks. Krystian, ks. Piotr, ks. Krzysztof od godz. 8.30, ks. Marek w sobotę od godz. 8.30.
  4. W najbliższą sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla samotnych, osamotnionych i bezdomnych parafian. Kolacja odbędzie się w domu parafialnym przy ul. Targowej dnia 18 grudnia br. o godz. 16.00.
  7. Nasz parafialny Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece oraz opłatki na stół wigilijny.
  8. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”, który proponuje na ten czas tematy związane z osobą Ducha Świętego. Dziś o darze mądrości. Zachęcamy do lektury! Tygodnik Gość Niedzielny możemy jak zawsze zakupić przy wyjściu z katedry.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Barbara Żurawska, l. 57;

† Krzysztof Urbanowicz, l. 46;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…