+

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 29/11/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku do soboty zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6.30. dzieci na swoje roraty zapraszamy w środy i piątki o godz. 6.30.
 3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
 4. Jeszcze dziś i jutro o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe, w którym polecamy Panu Bogu zmarłych wypisanych, na kartach wypominkowych, a następnie o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych.
 5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Zapraszamy w tym dniu do adoracji od godz. 17.00, a po niej o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę św. w tej samej intencji.
 7. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30 dal dzieci i dorosłych.
 8. W tym dniu ze względów epidemicznych nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.
 9. Także w piątek ks. Krystian będzie obchodził swoje imieniny. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. w jego intencji i prosimy o modlitwę za dostojnego Solenizanta.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 do katedry zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 11. Nasz Pan Organista, pan Bartłomiej, rozpoczął już rozprowadzanie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
 12. W każdą środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 13. Informujemy także, że od ubiegłej niedzieli istnieje możliwość oglądania Mszy św. on-line z naszej katedry o godz. 11.00 na stronie internetowej naszej parafii.
 14. Informacje Parafialnego Zespołu Caritas:
 15. Od 10.11. br. Caritas rozpoczął zimową akcję śniadań dla bezdomnych i wymagających wsparcia żywieniowego;
 16. Rozpoczęły się także zapisy na paczki świąteczne dla najuboższych parafian i osób samotnych. Zapisów można dokonywać w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Caritasu;
 17. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozpoczyna także rozprowadzanie poświęconych świec i opłatków na stół wigilijny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Tadeusz Włoch, l. 72;

†Stanisław Olszewski, l. 67;

†Jan Czajkowski, l. 78;

†Ewa Waśniewska, l. 62;

†Polikarp Waśniewski, l. 90;

†Janina Wojciaszek, l. 89;

† Janina Cybulska, l. 87;

† Józefa(f) Grzywińska, l. 94;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…