+

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu 01/03/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jeszcze dziś na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
 2. Także dziś na godz. 17.00 zapraszamy na Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.30 – dla dorosłych. Natomiast dzieci zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę natomiast o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po niej zapraszamy na Mszę św.
 7. W tym dniu, w czwartek po wieczornej Mszy św., tj. około godz. 18.40 x. Marek zaprasza wszystkie osoby udające się na pielgrzymkę do Medjugorie na spotkanie organizacyjne.
 8. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W tym dniu zapraszamy na spowiedź dzieci od godz. 16.00, natomiast dorosłych zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi od godz. 17.30, a następnie zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci NSPJ. W tym dniu kapłani odwiedza swoich chorych z Komunią św.: x. Krystian, x. Piotr, x. Marek od godz. 8.30. X. Krzysztof swoich chorych odwiedzi z Komunią św. w najbliższą sobotę od godz. 10.00.
 9. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Maryi – najlepszej z Matek. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP wyjątkowo o godz. 8.00.
 10. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
 11. Na stoliku koło ambony są wyłożone skarbonki wielkopostne, które możemy zabierać, aby przez okres Wielkiego Postu zbierać do nich drobne dary pieniężne będące równowartością drobnych przyjemności, których każdy może sobie odmówić. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przeznaczone na Caritas Polska.
 12. Nasz parafialny Caritas rozpoczyna od dnia 03.03. br. zapisy na paczki wielkanocne. Z zapisów mogą korzystać parafianie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej oraz osoby bezdomne. Zapisy będą trwały do 31.03.br. w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 – 12.00 w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7.
 13. Także nasz Caritas jest w posiadaniu dużej ilości odzieży noworodkowej i wczesnoniemowlęcej w bardzo dobrym stanie. Zapraszamy do skorzystania z proponowanej oferty. Jednocześnie prosimy o niedostarczanie do Caritasu odzieży damskiej do końca kwietnia.
 14. Prosimy o zabieranie ze sobą biuletynu parafialnego.
 15. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Zbigniew Rybarczyk, l. 70;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…