+

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 6/12/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku do soboty zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele są one odprawiane o godz. 6.30. Dzieci na swoje roraty zapraszamy w środy i piątki o godz. 6.30.
  2. Adwent, w którym trwamy, to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy; we wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP (uroczystość), w czwartek – NMP Loretańską, w sobotę – NMP z Guadalupe.
  4. Informujemy, że zgodnie z postanowieniem Biskupa Elbląskiego nie będzie w tym roku tradycyjnych rekolekcji adwentowych. Jednakże od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. o godz. 6.30, 11.00, 17.00 i 18.30.
  5. Pragniemy poinformować, iż w sobotę rano w wieku 90 lat zmarł ks. Prałat Zenon Szerle – kapelan Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Pogrzeb ks. Prałata odbędzie się w następnym tygodniu, o czym będziemy informowali. Prosimy o modlitwę w jego intencji, by Pan – Najwyższy Kapłan przyjął go do swojego Królestwa.
  6. Nasz Pan Organista, pan Bartłomiej, rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
  7. W każdą środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Informujemy także, że istnieje możliwość oglądania Mszy św. on-line z naszej katedry o godz. 11.00 na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Trwają zapisy na paczki świąteczne dla najuboższych parafian i osób samotnych. Zapisów można dokonywać w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Caritasu;
  10. Masz parafialny Caritas rozprowadzacza także przy wyjściu z kościoła poświęcone świece i opłatki na stół wigilijny.