+

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 08/12/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary, które składamy na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
 2. Dziś także na 17.30 zapraszamy do kaplicy bł. Doroty zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic.
 3. W czasie trwającego Adwentu zapraszamy codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30 na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, czyli tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zapraszamy w czwartek i piątek szczególnie dzieci, które po roratach zapraszamy do salki katechetycznej na słodka bułkę i kakao. Zapraszamy także dzieci do zrobienia swoich własnych lampionów na roraty.
 4. W poniedziałek do domu parafialnego o godz.00 zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
 5. W tym tygodniu wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
 6. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczamy na ogrzewanie.
 7. Także tydzień, w niedzielę, w naszej parafii rozpoczną się coroczne rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Mariusz Pawlikowski, proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Dobrzykach. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty i już dziś prośmy o błogosławione owoce rekolekcji w naszym życiu.
 8. Również za tydzień, w niedzielę, zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie.
 9. W siedzibie naszego parafialnego Zespołu Caritas od 04 listopada do 12 grudnia br. trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych i osamotnionych bez względu na dochody finansowe i wiek.
 10. Nasz Organista – pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 12. Przy wyjściu z Kościoła od strony kinoteatru nasz parafialny Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Maria Huelle, l. 64;

† Irena Kot, 

† Lucyna Kacprzyk, l. 59; 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…