+

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3/01/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwaną świętem Trzech Króli. W tym dniu Msze św. będą celebrowane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenia kredy i wody. Kredą znaczymy drzwi swoich domów prosząc by Pan błogosławił ten dom (Christus mansionem benedicat).
  2. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do katedry zapraszamy wspólnotę i sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  3. Jak informowaliśmy w tym roku nie może odbyć się tradycyjna wizyta duszpasterska. Z tego też powodu pragniemy zarosić w tym tygodniu do wspólnej modlitwy w katedrze o godz. 18.00 podczas Mszy św. mieszkańców:

– w czwartek, 07 stycznia o godz. 18.00 – Mareza: ul. Osiedlowa, Ogrodowa, Korzeniewska i Kwiatowa;

– piątek, 08 stycznia godz. 18.00 – Mareza: ul. Grabowska, Sielska, Krótka, Nadrzeczna, Jesionowa

– sobota, 09 stycznia godz. 18.00 – Mareza: ul. Długa i Polna.

W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. W czasie każdej Mszy św. ofiary zebrane na tace przeznaczymy na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.

  1. Jednocześnie informujemy, że w związku z licznymi zapytaniami ze strony parafian, istnieje możliwość, aby do swojego domu zaprosić księdza wraz z wizytą duszpasterską. Rodziny, które chciałyby, aby ich dom dowiedział ksiądz w ramach tzw. kolędy prosimy, aby od niedzieli 20 grudnia do 06 stycznia 2021 roku wyraziły taką chęć zgłaszając taką ewentualność w zakrystii, kancelarii lub zgłaszając się do księdza Przemysława – nr tel. 512-774-377.
  2. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Leokadia Horyd, l. 95;

† Jerzy Binerowski, l. 71;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…