+

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 17/01/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Dzień Judaizmu. Natomiast jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9).
 2. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
 3. Jak informowaliśmy w tym roku nie może odbyć się tradycyjna wizyta duszpasterska. Z tego też powodu pragniemy zarosić w tym tygodniu do wspólnej modlitwy w katedrze o godz. 18.00 podczas Mszy św. mieszkańców:
 • w poniedziałek, 18 stycznia – Granicznej i Podgórnej, ks. Wojciecha Kruka, bł. Doroty.
 • we wtorek, 19 stycznia – Karowej, Drzymały i Przyrzecznej.
 • w środę, 20 stycznia – Sztumskiej, Malborskiej, Brodnickiej i Wrocławskiej.
 • w czwartek, 21 stycznia – 15-go sierpnia, Konopnickiej i Chopina.
 • w piątek, 22 stycznia – Spółdzielczej.
 • w sobotę, 23 stycznia – Północnej, Zachodniej, Pogodnej, Letniej, Tczewskiej, Furmańskiej i Zimnej.

W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. W czasie każdej Mszy św. ofiary zebrane na tace przeznaczymy na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.

 1. Za tydzień po każdej Mszy św. ofiary składane do puszek przeznaczymy na rzecz naszego parafialnego Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Za dwa tygodnie, w niedzielę 31 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św.
 3. Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa w Kwidzynie prowadzi nabór dzieci na nowy rok szkolny do klasy pierwszej. Możliwe jest zapisanie dzieci także do klas wyższych. Od nowego roku szkolnego nauka będzie bezpłatna. Szkoła zapewnia naukę w małych, bezpiecznych grupach z nowoczesnym multimedialnym wyposażeniem klas. W klasie siódmej i ósmej nauczanie dwujęzyczne (język wykładowy angielski i polski).
 4. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Danuta Guziewicz, l. 68;

† Janina Szymaszek, l. 76;

† Zbigniew Wolanin, l. 73;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…