+

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła 19/01/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 2. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 3. Także za tydzień w sobotę o godz. 15.30 nasz parafialny Caritas zaprasza, do swojej siedziby przy ul. Targowej 7, dzieci na choinkę noworoczną oraz babcie i dziadków z okazji ich święta na wspólne kolędowanie przy kawie i słodkościach.
 4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 26 stycznia br., po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Także ofiary zbierane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek przeznaczamy na wsparcie naszego parafialnego zespołu Caritas, który pomaga najuboższym.
 7. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, ciekawe rozmowy i złożone ofiary. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:

– poniedziałek – ul. – Sztumska, Malborska, Brodnicka i Wrocławska – od godz. 16.00;

we wtorek – ul. 15-go Sierpnia, Konopnickiej i Chopina – od godz. 16.00;

– w środę – ul. Warszawska, Śliska i Mylna– godz. 16.00

– w czwartek – ul. Kopernika i Kościuszki – od godz. 16.00;

– w piątek – ul. 3-go Maja – od godz. 16.00;

– w sobotę – Baldram oraz ul. Północna, Pogodna, Zachodnia, Letnia, Tczewska, Furmańska, Zimna – kolęda rozpocznie się od godz. 9.00.

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

 1. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 2. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

† Stanisława(f) Ciuk

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…