+

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – Gaudete 08/12/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii coroczne rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Łukasz Ciepliński, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie oraz przewodnik grupy pielgrzymkowej Pomezania Kwidzyn. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty.
  2. Rekolekcje w naszej parafii będą trwały do środy włącznie. Zapraszamy w tym czasie na Msze św. z nauką rekolekcyjną: – dorośli o godz. 6.30, 11.00 i 18.30, dzieci natomiast na swoją Mszę św. i naukę rekolekcyjną zapraszamy na godz. 17.00.
  3. Jeszcze dziś zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie.
  4. W czasie trwającego Adwentu zapraszamy codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 na roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zapraszamy w czwartek i piątek szczególnie dzieci, które po Mszy św. zapraszamy do salki katechetycznej na słodką bułkę i kakao.
  5. Od dzisiejszej niedzieli do 22 grudnia w naszej katedrze będą wystawione kosze oraz skarbonki na wsparcie podopiecznych naszego Caritasu. Za wszelkie złożone dary serdecznie dziękujemy.
  6. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  7. W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie pragniemy przestrzec przed przestępstwami dokonywanymi tzw. „metodą na wnuczka” lub „na policjanta”. Prosimy pamiętać, że nie powinniśmy na niczyją prośbę wypłacać samodzielnie z banku wszystkich oszczędności oraz pamiętajmy, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.
  8. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. Przy wyjściu z Kościoła od strony kinoteatru nasz parafialny Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny.
  10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Witold Kędzierski, l. 63;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…