+

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 24/01/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na rzecz naszego parafialnego Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Jak informowaliśmy w tym roku nie może odbyć się tradycyjna wizyta duszpasterska. Z tego też powodu pragniemy zarosić w tym tygodniu do wspólnej modlitwy w katedrze o godz. 18.00 podczas Mszy św. mieszkańców:
 • w poniedziałek, 25 stycznia – Długiej, Radzyńskiej, Rzemieślniczej, Zdrojowej, Żytniej, Żurawiej i Koszykowej
 • we wtorek, 26 stycznia – Targowej, Piłsudskiego i Słowiańskiej
 • w środę, 27 stycznia – Warszawskiej, Śliskiej i Mylnej
 • w czwartek, 28 stycznia – Kopernika i Kościuszki
 • w piątek, 29 stycznia – 3 – go Maja
 • w sobotę, 30 stycznia – Rozpędzin, Lipianek i Baldramu

W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. W czasie każdej Mszy św. ofiary zebrane na tace przeznaczymy na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.

 1. Za tydzień, w niedzielę 31 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św.
 2. Także za tydzień ofiary składne do puszek po każdej Mszy św. przeznaczymy na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 3. Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa w Kwidzynie prowadzi nabór dzieci na nowy rok szkolny do klasy pierwszej. Możliwe jest zapisanie dzieci także do klas wyższych. Od nowego roku szkolnego nauka będzie bezpłatna. Szkoła zapewnia naukę w małych, bezpiecznych grupach z nowoczesnym multimedialnym wyposażeniem klas. W klasie siódmej i ósmej nauczanie dwujęzyczne (język wykładowy angielski i polski).
 4. Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby rok 2021 był obchodzony w Kościele powszechnym jako Rok św. Józefa. W związku z Rokiem św. Józefa, udziela łaski odpustu zupełnego za:
 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,
 • udział w dniu skupienia, które zawiera rozważanie o św. Józefie,
 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
 • codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,
 • modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy (bezrobotnych),
 • odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • modlitwę do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny,
 • odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu. Dotyczy to również osób umierających.

Wszyscy spowiednicy, dzięki decyzji Ojca św., w czasie trwania roku św. Józefa posiadają upoważnienie do zwalniania z ekskomuniki latae sententiae, zaciągniętej za popełnione przestępstwo aborcji.

Wszystkich parafian zachęcamy do odmawiania w domach litanii do św. Józefa w naszych potrzebach. W naszym kościele tę litanię będziemy odmawiać w każdy czwartek 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do skorzystania z łaski odpustu i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 1. W każdą środę zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 2. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Stefania Rudnik, l. 82;

† Józef Powroźnik, l. 88;

† Lech Robaczewski, l. 71

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…