+

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 27/01/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Pochylając się nad tragedią dwóch rodzin zamieszkałych na Marezie, które w noc sylwestrową w wyniku pożaru straciły dach nad głową, Zarząd Caritasu pragnie przeznaczyć dzisiejszą zbiórkę na wsparcie tych rodzin. Liczymy na otwartość serc wszystkich darczyńców, a zarazem dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Kończy się wizyta duszpasterska w naszych domach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za złożone ofiary. W tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:
  – w poniedziałek – ul. Konopnickiej, Kościuszki, Chopina oraz Targowa – od godz. 16.00;
  – we wtorek – odbędzie się kolęda w rodzinach, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej. Takie osoby lub rodziny, które zachciałyby przyjąć jeszcze księdza po kolędzie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii celem umówienia wizyty.
 3. Kancelaria parafialna od tego tygodnia będzie czynna w dniach:
  – we wtorek od 10.00-12.00
  – w środę od 16.00 – 18.00.
  – w piątek od 15.00 – 17.00
 4. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie. Godzinę wcześniej natomiast zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani: ks. Krystian, ks. Krzysztof i ks. Piotr odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Ks. Marek swoich chorych wyjątkowo odwiedzi w sobotę od godz. 8.30. W piątek zapraszamy dzieci i dorosłych do skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz. 17.30, po którym zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci NSPJ.
 6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 – do Niepokalanego Serca NMP i 18.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Polecajmy w naszych modlitwach s. Walerię o raz s. Martę i s. Renatę ze Zgromadzenia Sióstr Salwatorianek, które mieszkają na terenie naszej parafii.
 7. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W tym tygodniu patronują nam:
• w poniedziałek – – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
• w piątek – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
• w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
† Edwin Tyniecki, l. 85;
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…