+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu 22/12/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku Msze święte roratnie.
 2. Przed ołtarzem jest zapalona świeca ze światłem z Betlejem. Serdecznie zapraszamy do zabierania płomienia z Betlejem do swoich domów na wieczerzę wigilijną.
 3. We wtorek po południu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. To wieczór szczególny. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.Natomiast po wieczerzy wigilijnej zapraszamy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00 lub 24.00.
 4. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia; Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 5. We czwartek Kościół w liturgii czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
 6. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest to także dzień naszego odpustu parafialnego. Zapraszamy na dodatkową Uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich parafian o godz. 11.00. W tym dniu możemy także zgodnie z tradycją przynieść wino do poświęcenia.
 7. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 8. Za tydzień w niedzielę zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie możliwość dla wszystkich małżonków, by odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Serdecznie zapraszamy.
 9. W dzisiejszym biuletynie wydrukowaliśmy obrzęd wieczerzy przy wigilijnym stole. Serdecznie zachęcamy do wzięcia biuletynu i do przeżycia kolacji wigilijnej zgodnie z naszymi tradycjami.
 10. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Marcin Jabłoński, l. 81;

† Anna Majka, l. 86;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…