+

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 23/12/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1.  Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.30, jutro także nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 2.  Jutro po południu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. To wieczór szczególny. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00 lub 24.00.
 3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia; Msze św. w naszej świątyni zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 4. We środę Kościół w liturgii czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego.
 5. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest to także dzień naszego odpustu parafialnego. Zapraszamy na dodatkową Uroczystą Mszę św. o godz. 11.00. W tym dniu możemy także zgodnie z tradycją przynieść wino do poświęcenia.
 6. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 7. Za tydzień w niedzielę zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 8. Pragniemy już dziś podziękować wszystkim, którzy pomogli nam przygotować się do obchodów uroczystości Bożego Narodzenia. W sposób szczególny dziękujemy Państwu Rochna, którzy tradycyjnie jak co roku, ofiarowali w czasie adwentu, bułki dla dzieci w czasie rorat. Dziękujemy Państwu Kogut i Nadleśnictwu Kwidzyn za ofiarowane choinki, które przyozdabiają naszą katedrę. Dziękujemy s. Walerii, panu Witoldowu Sikora, ministrantom, za pomoc w udekorowaniu katedry. Pragniemy szczególnie podziękować naszej parafialnej Caritas, która po raz trzeci w naszej parafii zorganizowała wigilię dla osób ubogich i samotnych z naszej parafii. Dziękujemy za ich zaangażowanie w niesienie pomocy biednym, a jednocześnie dziękujemy Wam, drodzy parafianie, za wasze ofiary pieniężne i produkty żywnościowe, które składaliście przez okres adwentu na rzecz ubogich.
 9. W dzisiejszym biuletynie wydrukowaliśmy obrzęd wieczerzy przy wigilijnym stole. Serdecznie zachęcamy do wzięcia biuletynu i do przeżycia kolacji wigilijnej zgodnie z naszymi tradycjami.
 10. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.