+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 31/03/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1.  Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na wsparcie naszego parafialnego Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Dziś także po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Prosimy o zakupienie dzieciom książeczek do nabożeństwa, które zostaną poświęcone 07 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego czasu w duchu pokuty oraz do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie. Godzinę wcześniej, o 17.00, natomiast zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek kapłani: ks. Krystian, ks. Krzysztof i ks. Piotr, ks. Marek odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. W piątek zapraszamy dzieci i dorosłych do skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz. 17.30, po której zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą NSPJ.
 6. W sobotę natomiast o godz. 9.00 do katedry zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 7. Także w najbliższą sobotę [6 kwietnia 2019] o godz. 11.00 – historyczne wydarzenie dla naszej diecezji. W katedrze elbląskiej święcenia biskupie przyjmie biskup nominat Wojciech Skibicki. Do udziału w tej uroczystości zapraszał nas już w swoim liście ks. biskup Jacek Jezierski – biskup elbląski. Biskupa Nominata otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 8. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. prof. dr hab. Marek Żmudziński – dziekan Wydziału Teologii na UWM w Olsztynie. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty oraz w intencji owoców rekolekcji w naszym życiu.
 9. Także za tydzień o godz. 17.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca do kaplicy bł. Doroty na wymianę tajemnic
 10. Od poniedziałku 11 marca do 9 kwietnia 2019 r. w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7, w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do godz. 12.00 trwają zapisy na paczki świąteczne dla potrzebujących wsparcia parafian.
 11. Od niedzieli 07 kwietnia br. będą rozprowadzone świece na stół wielkanocny w cenach: 10-15 zł.
 12. W niedzielę palmową, przed każdą Mszą św. będą rozprowadzone palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Caritasu.
 13. Od pierwszego dnia rekolekcji do dnia 17 kwietnia br. zostaną wystawione kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych oraz skarbonki i dla najuboższych mieszkańców naszej parafii
 14. Przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 15. W naszej parafii dziś o godz. 16.00 rozpoczną się nauki przedślubne. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Przemysława.
 16. W niedzielę, 07 kwietnia br. przed kościołami naszego miasta po raz drugi „zakwitną pola nadziei”. Celem akcji przeprowadzanej przez wolontariuszy jest zbiórka na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, a także zwrócenie uwagi ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjum finansować opiekę nad dorosłymi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia.
 17. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 18. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności:
† Irena Pszczółkowska, l. 74;
† Kazimierz Kaleta, l. 72;
† Mariusz Cichy, l. 41;
† Wiesław Olszewski, l. 80;
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…