+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” – 14/03/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 – dla dzieci, a o godz. 17.30 – dla dorosłych.
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym.
 3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu Msze św. w naszej katedrze będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 do naszej katedry zapraszamy wspólnotę oraz wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. dr Zbigniew Kulesz, wykładowca psychologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a także diecezjalny egzorcysta. Prosimy o modlitwę w jego intencji, a także w intencji błogosławionych owoców naszych rekolekcji.
 6. Pragniemy podziewać wszystkim ofiarodawcom figury Chrystusa do naszej katedry. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy także złożyć nasze ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu pańskiego.
 8. Informujemy także, że od dnia 01 marca, w każdy poniedziałek i wtorek, w siedzibie Caritasu trwają zapisy na paczki z okazji świąt wielkanocnych dla osób samotnych i najuboższych.
 9. Także przy wyjściu z kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny oraz palmy na niedzielę palmową. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zrobienie paczek dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Od przyszłej niedzieli w kościele będą wystawione skarbonki oraz kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla podopiecznych naszego Caritasu.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności:

† Wojciech Zieliński, l. 82;

† Jan Gajewski, l. 75;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…