+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 03/02/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na rzecz dwóch rodzin, które straciły swój dobytek w wyniku pożaru. Zebraliśmy kwotę w wysokości 5696 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wasze wsparcie.
 2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.
 3. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszych domach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, ciekawe rozmowy oraz za złożone ofiary. Kolędę przyjęło 3186 rodzin, co stanowi około 70% parafian. Nie przyjęto kolędy z różnych względów 1365 rodzin, co stanowi około 30% parafian.
 4. W najbliższy piątek na godz. 19.00 do katedry zapraszamy rok I i rok II na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W tym tygodniu jest jeszcze dużo intencji wolnych.
 6. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
 7. W poniedziałek, 11 lutego, na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
 8. Także w przyszły poniedziałek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00 w naszej katedrze.
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W tym tygodniu patronują nam:

 • we wtorek – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
 • w środę – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
† Marian Leszczyński,
† Stanisława(f) Wiśniewska,
† Maria Rozmysłowicz,
† Genowefa Kominek,
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…