+

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 31/01/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Dziś także po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św.
 3. We wtorek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, które potocznie nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu także swoje święto obchodzą osoby życia konsekrowanego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, w sposób szczególny o modlitwę prosimy w intencji naszej s. Walerii. Msze św. z błogosławieństwem świec w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
 4. W najbliższą środę będziemy także obchodzić wspomnienie św. Błażeja, patrona chorujących na gardło a w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 5. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 do katedry zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek zapraszamy na adorację o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, a po niej o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.
 8. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież i dorosłych od godz. 17.30, a następnie zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci NSPJ o godz. 18.00. w tym dniu ze względów epidemicznych nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.
 9. W sobotę natomiast o godz. 9.00 do katedry zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 10. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za okazane wsparcie i ofiary złożone w minionych tygodniach na rzecz naszej parafii w czasie odbywającej się, w tym roku zupełnie w inny sposób, wizyty duszpasterskiej. Z serca dziękujemy za wszelkie dobro i modlitwę.
 11. Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby rok 2021 był obchodzony w Kościele powszechnym jako Rok św. Józefa. W związku z Rokiem św. Józefa, udziela łaski odpustu zupełnego za spełnienie określonych warunków. Bliższe informacje możemy znaleźć w dzisiejszym biuletynie parafialnym.
 12. W każdy czwartek o godz. 17.45 odmawiamy w naszym kościele litanię ku czci św. Józefa. Zachęcamy do odwiania jej w trwającym roku całymi rodzinami w naszych domach.
 13. Katolicka Językowo-Sportowa Szkoła Podstawowa w Kwidzynie prowadzi nabór dzieci na nowy rok szkolny do klasy pierwszej. Możliwe jest zapisanie dzieci także do klas wyższych. Od nowego roku szkolnego nauka będzie bezpłatna. Szkoła zapewnia naukę w małych, bezpiecznych grupach z nowoczesnym multimedialnym wyposażeniem klas. W klasie siódmej i ósmej nauczanie dwujęzyczne (język wykładowy angielski i polski).
 14. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Edmund Tarasiewicz, l. 78;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…