+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela, 01/12/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary, które składamy do puszek przy wyjściu z Kościoła przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 3. W czasie trwającego Adwentu zapraszamy codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30 na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, czyli tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zapraszamy w czwartek i piątek szczególnie dzieci, po roratach zapraszamy do salki katechetycznej na słodka bułkę i kakao. Zapraszamy także dzieci do zrobienia swoich własnych lampionów na roraty.
 4. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W tym dniu także swoje imieniny będzie obchodzi ks. Krystian. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w jego intencji.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 17.30. W tym dniu ks. Krystian od godz. 8.30, a ks. Piotr od 10.00. odwiedzą swoich chorych z Komunią św. Ks. Krzysztof swoich chorych odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 8.30. natomiast ks. Marek w następną sobotę, 13 grudnia, od godz. 8.30. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 do naszej katedry zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczamy na fundusz remontowy.
 7. W siedzibie naszego parafialnego Zespołu Caritas od 04 listopada do 12 grudnia br. trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych i osamotnionych bez względu na dochody finansowe i wiek.
 8. Nasz Organista – pan Bartłomiej rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w waszych domach.
 9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 10. Przy wyjściu z Kościoła od dzisiejszej niedzieli nasz parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Tadeusz Żurawski, l. 58;

† Krystyna Teresa Kosecka, l. 83;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…