+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Bożego Miłosierdzia 19/04/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  2. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. W tym dniu ks. Marek obchodzi swoje imieniny więc serdecznie prosimy o modlitwę w jego intencji.
  4. Od poniedziałku, tj. 20 kwietnia, w naszej katedrze będą obowiązywały nowe przepisy sanitarne:

          – w związku z tym, że powierzchnia naszej katedry liczy 2250 m2 z tego względu będzie mogło przebywać na Mszach św. i nabożeństwach do 150 osób w tym kapłani i służba liturgiczna;

          – osoby przychodzące na nabożeństwa i Mszę św. zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych – dotyczy to również udzielania sakramentów i sakramentaliów (pogrzeb katolicki);

          – prosimy siadać w ławkach zachowując od siebie odległość ok. 2 metrów (poza rodziną);

          – zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.

  1. Do Spowiedzi zapraszamy od poniedziałku do soboty – rano od godz. 6.30 do 7.00 lub od godz. 17.30 do 18.00.
  2. Kancelaria Parafialna – będzie od tego tygodnia czynna w każdą środę w godz. 16.00 – 17.00.
  3. Zachęcamy jak zawsze wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym. My kapłani odmawiamy ten różaniec wspólnie o godz. 20.30.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie wspierali nas swoimi ofiarami. Numer konta, na które można wpłacać ofiary, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej: katedrakwidzyn.pl. Zachęcamy więc do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Ewelina Obuchowska, l. 90;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…