+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10/01/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Jak informowaliśmy w tym roku nie może odbyć się tradycyjna wizyta duszpasterska. Z tego też powodu pragniemy zarosić w tym tygodniu do wspólnej modlitwy w katedrze o godz. 18.00 podczas Mszy św. mieszkańców:
  • w poniedziałek, 11 stycznia – Wiślana, Gdańska, Ślepa, Katedralna, Zamkowa Góra, Magazynowa, Zbożowa i Pl. Plebiscytowy,
  • we wtorek, 12 stycznia – Łąkowa, Górna, Podjazdowa, Starozamkowa,
  • w środę, 13 stycznia – Batalionów Chłopskich,
  • w czwartek, 14 stycznia – Braterstwa Narodów (całość),
  • w piątek, 15 stycznia – Żwirki i Wigury, Zduńska, Żelazna, Mała, Kręta, Widok,
  • w sobotę, 16 stycznia – Korzeniewo

W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. W czasie każdej Mszy św. ofiary zebrane na tace przeznaczymy na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.

  1. Jednocześnie informujemy, że w związku z licznymi zapytaniami ze strony parafian, istnieje możliwość, aby do swojego domu zaprosić księdza wraz z wizytą duszpasterską. Rodziny, które chciałyby, aby ich dom odwiedził ksiądz w ramach tzw. kolędy prosimy, aby wyraziły taką chęć w zakrystii, kancelarii lub zgłaszając się do księdza Przemysława – nr tel. 512-774-377.
  2. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Alicja Krzysztofiak, l. 56;

† Adam Kędziora, l. 43;

† Mieczysław Kmiecik, l. 63.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…