+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 12/01/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
  3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno.
  5. Także ofiary zbierane na tacę za tydzień przeznaczamy na ogrzewanie.
  6. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie, wyjątkowo, w ostatnią niedzielę miesiąca tj. 26 stycznia br., po Mszy św. o godz. 11.00.
  7. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Prosimy, aby na tzw. kolędę przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Prosimy by w miarę możliwości na kolędzie była obecna cała rodzina. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:

– poniedziałek – ul. Batalionów Chłopskich i Braterstwa Narodów nr 33 – od godz. 16.00;

we wtorek – ul. Braterstwa Narodów (bez numeru 33) – od godz. 16.00;

– w środę – ul. Żwirki i Wigury, Zduńska, Żelazna, Mała, Kręta, Widok – godz. 16.00

– w czwartek – ul. Targowa, Piłsudskiego, Słowiańska – od godz. 16.00;

– w piątek – ul. Graniczna i Podgórna od godz. 16.00;

– w sobotę – Rozpędziny od godz. 9.00 i Lipianki od godz. 14.30.

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

  1. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  2. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Irena Różańska, l. 64;

† Kazimiera(f) Makarewicz, l. 88;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…