+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 28/03/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jeszcze dziś o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. celem poświęcenia książeczek do nabożeństwa. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.
 2. Dziś także po raz ostatni zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym.
 3. Od dzisiejszej niedzieli palmowej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, którego zwieńczeniem jest święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. W Wielki Czwartek będziemy wspominać ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszystkich natomiast zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, którą w naszej katedrze będziemy sprawowali o godz. 18.00. Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć Pana Jezusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje nas post ścisły. Tego dnia o godz. 9.00 zapraszamy na Ciemną jutrznię – poranną modlitwę Kościoła. O godz. 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a następnie o godz. 18.00 na Liturgię Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie do godz. 22.00.
 6. Wielka Sobota to dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim i rozważa mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienia do otchłani, a także oczekuje jego zmartwychwstania. W tym dniu zapraszamy o godz. 9.00 na Ciemną jutrznię. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00, co pół godziny do godz. 14.00 przed kościołem. Poświęcenie pokarmów w Korzeniewie i Rozpędzinach o godz. 10.00, natomiast w Lipiankach i Baldramie o godz. 10.30. Tego dnia zapraszamy na wieczorną Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Pamiętajmy, aby na nią przynieść ze sobą świece.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 8. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: Państwu Elżbiecie i Ryszardowi Mówińskim za ofiarowanie do kościoła paschału. Dziękujemy za ofiarowanie figury Chrystusa, a także stuł na krzyże w naszej katedrze. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy złożyli w tym czasie swoje dary na rzecz potrzebujących z naszej parafii, a także na rzecz dekoracji naszej świątyni na czas świąt.
 9. Przy wyjściu z kościoła możemy także złożyć nasze ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu pańskiego.
 10. Informujemy, że w dniu 30 marca br. w siedzibie Caritsu będą wydawane paczki na święta Wielkanocne z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.
 11. Informujemy także, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi wprowadzonymi przez rząd w naszej katedrze w czasie nabożeństw może przebywać 112 osób. Prosimy o noszenie maseczek, a także zachowanie dystansu społecznego.
 12. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności:

† Marianna Renata Lachowicz, l. 77;

† Krzysztof Ślanda, l. 71;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…