+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Pięćdziesiątnicy 31/05/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jeszcze dziś o godz.17.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe.
 2. Także dziś w niedzielę miał odbyć się po raz pierwszy ulicami naszego miasta „Marsz dla życia i rodziny”.  Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Z powodów panującej epidemii jest to obecnie nie możliwe, jednakże pomimo przeszkód zachęcamy, aby dziś w o godz. 20.30 wraz z całą rodziną odmówić wspólny różaniec w intencji nienarodzonych dzieci oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo, miłość, wiarę i nadzieję w naszych rodzinach.
 3. Czerwiec, który rozpoczniemy w jutro, poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 4. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Jutro także obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań kapłańskich od godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 na Mszę św. w tej samej intencji.
 9. W pierwszy piątek z posługą duszpasterską księża: x. Marek, x. Krystian, x. Piotr, x. Krystian udadzą się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30. Przed Mszą Świętą w pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30, następnie Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 10. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 12. Kancelaria Parafialna – jest czynna w każdą środę w godz. 16.00 – 18.00 i w piątki 15.00 – 17.00.
 13. Zachęcamy jak zawsze wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym.
 14. Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej: katedrakwidzyn.pl. Zachęcamy więc do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Andrzej Rudnik, l. 61;

† Irena Dębska, l. 99;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…