+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 27/12/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dzisiejsza niedziela to także wspomnienie św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Jest to także dzień naszego odpustu parafialnego.
  2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  5. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  6. W roku Pańskim 2021 z powodów panującej pandemii, a także w związku z postanowieniem Biskupa Elbląskiego, nie może odbyć się tradycyjna, jak co roku, wizyta duszpasterska w waszych domach, zwana kolędą. Jednakże wiedząc o tym, jak dla wielu parafian ważne jest błogosławieństwo i modlitwa w nowym roku, pragniemy jako duszpasterze parafii wychodząc, chociaż w ograniczony sposób naprzeciw Waszym pragnieniom, zaprosić Was do wspólnej modlitwy podczas Mszy św., które od 07 stycznia będą odbywały się w naszym kościele, w intencji mieszkańców danej ulicy. W czasie tych Eucharystii będziemy Bogu dziękowali za miniony rok, a jednocześnie razem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku, jednocześnie pamiętając, by wznieść nasze modlitwy do Boga pełnego miłosierdzia za tych, którzy odeszli do Wieczności. Podczas każdej Mszy św. na jej zakończenie będzie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa Waszego domu, a po niej będziecie mogli zabrać ze sobą do domu wodę święconą, którą pokropicie wasze mieszkania. Wiemy, że mijający czas dla wielu z nas nie jest łatwy, z powodu nie tylko ograniczeń, ale także innych sytuacji życiowych. Dlatego jeżeli ktoś wyrazi taką chęć, w czasie każdej Mszy św. będzie także możliwość, aby złożyć ofiarę na rzecz parafii – jej utrzymania i funkcjonowania. Z serca już za nie dziękujemy. Szczegółowy plan Mszy św. znajduje się w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej parafii.
  7. Jednocześnie informujemy, że w związku z licznymi zapytaniami ze strony parafian, istnieje możliwość, aby do swojego domu zaprosić księdza wraz z wizytą duszpasterską. Rodziny, które chciałyby, aby ich dom dowiedział ksiądz w ramach tzw. kolędy prosimy, aby od niedzieli 20 grudnia do 06 stycznia 2021 roku wyraziły taką chęć zgłaszając taką ewentualność w zakrystii, kancelarii lub zgłaszając się do księdza Przemysława – nr tel. 512-774-377.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Czesława(f) Roman. l. 77;

† Anna Zemło, l. 61;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…