+

Ogłoszenia Duszpasterskie –Niedziela Świętej Rodziny 29/12/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony rok i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 2. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30.
 3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu zapraszamy na adorację o godz. 17.00, a potem na Mszę św.
 4. W pierwszy piątek miesiąca kapłani: x. Krystian, x. Krzysztof, x. Piotr i x. Marek odwiedzą swoich chorych z Komunia św. od godz. 8.30; także tego dnia zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30, a następnie zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wyjątkowo o godz. 8.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP do naszej katedry.
 6. Od czwartku, tj. 4 stycznia, pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską w naszej parafii. Prosimy, aby na tzw. kolędę przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Prosimy by w miarę możliwości na kolędzie była obecna cała rodzina. Młodzież i dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:
 • w czwartek – ul. Karowa, Drzymały i Przyrzeczna – od godz. 16.00;
 • w piątek – ul. Górna, Podjazdowa, Starozamkowa – od godz. 16.00;
 • w sobotę – Korzeniewo (kolęda rozpocznie się do godz. 10.00).

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

 1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – 6 stycznia – po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 będziemy mieli możliwość wysłuchać krótkiego koncertu kolęd i pastorałek w nowoczesnej aranżacji, Chóru Alta Trinita z Elbląga. Po zakończonym koncercie, będziemy mieli okazje wesprzeć Chór w jego działalności artystycznej naszymi ofiarami do puszek.
 2. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 3. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Najzanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Danuta Lech;

† Ewa Frelek;

† Stefania Karcz; 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…