+

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny – 30/12/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
 2. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. Według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godz. 18.00, a wcześniej zapraszamy o godz. 17.00 na adorację. W piątek kapłani: ks. Krzysztof, ks. Krystian, ks. Marek i ks. Piotr odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Wieczorem o godz. 18.00 natomiast zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia spowiedź św. dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą wyjątkowo o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. W tym dniu po raz kolejny odbędzie się Orszak Trzech Króli w naszym mieście. Wyruszy on ok. godz. 1330 z placu Jana Pawła II przy naszej katedrze, a zakończy się przy żywej szopce na placu przy kościele oo. Franciszkanów. Zachęcamy dorosłych i dzieci do przygotowania strojów jasełkowych (np. pasterzy, aniołów, księżniczek i królów). Po orszaku do kościoła Św. Trójcy zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego z zespołem.
 5. Za tydzień, w niedzielę, na godz. 15.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Żywego Różańca.
 6. Od środy, tj. 2 stycznia, pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską w naszej parafii. Prosimy, aby na tzw. kolędę przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Prosimy by w miarę możliwości na kolędzie była obecna cała rodzina. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych:
 • w środę – ul. Malborska, Sztumska i Brodnicka – od godz. 16.00;
 • we czwartek – ul. Łąkowa i Prosta – od godz. 16.00;
 • w piątek – ul. Ślepa, Gdańska, Wiślana – od godz. 16.00;
 • w sobotę – Mareza: ul. Długa i Polna – od godz. 10.00.

W trakcie tegorocznej kolędy możemy złożyć dodatkowo ofiary na Kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszej katedrze.

 1. Kancelaria parafialna w czasie trwania kolęd będzie czynna w dniach:
 • we wtorek od 10.00-12.00
 • w środę od 16.00 – 17.00.
 • w piątek od 16.00 – 17.00

 – w sprawie zamawiania intencji w czasie trwania kolędy prosimy zgłaszać się do zakrystii po każdej Mszy św.

 1. Dziękujemy firmie MOP – SERWIS, która w ostatnim czasie ofiarowała do naszej katedry różnego rodzaju środki czystości.
 2. W ostatnim czasie do naszej katedry dotarły także nowe ornaty, które są darem dzieci pierwszokomunijnych. Ornaty zostały wykonane w pracowni haftu w klasztorze sióstr karmelitanek w Bornym Sulimowie. Jeszcze raz z serca za ten dar dziękujemy!
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 4. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

† Stanisław Dąbrowski, l. 68;

† Franciszek Radliński, l.94;

† Zbigniew Nowak, l.  62;

† Wiktor Fedorowicz, l. 81;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…