+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4/04/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam przygotować się do obchodów Triduum Paschalnego, a także Świąt Wielkiej Nocy. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim szafarzom, lektorom, ministrantom. Dziękujemy szczególnie naszemu chórowi pod batutą pana Bartłomieja. Nasze podziękowania kierujemy także w stronę tych wszystkich, którzy pomogli nam udekorować świątynię w tym czasie. Dziękujemy p. Witoldowi Sikora. Dziękujemy ofiarodawcom figury Chrystusa do grobu Pańskiego, paschału oraz stuł na krzyże. Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na rzecz dekoracji naszej świątyni i grobu Pańskiego, a także składali swoje dary na rzecz podopiecznych naszego Caritasu.
  2. Dziękujemy serdecznie paniom z naszego Caritasu, które przygotowały i wydały na Święta Wielkanocne ponad 60 paczek dla osób samotnych i ubogich z naszej parafii.
  3. Jutro w poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
  5. Także za tydzień w naszej parafii rozpocznie się o godz. 16.00 w katedrze kurs przedmałżeński. Osoby chętne do wzięcia w nim udziału prosimy o kontakt z ks. Przemysławem lub zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  6. Informujemy także, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi wprowadzonymi przez rząd w naszej katedrze w czasie nabożeństw może przebywać 112 osób. Prosimy o noszenie maseczek, a także zachowanie dystansu społecznego.
  7. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.

 

W dniu zmartwychwstania Pana Jezusa, Pana życia i śmierci życzymy:

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Miłości, która buduje mosty między ludźmi.