+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela,10/11/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 2. W poniedziałek z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej katedrze o godz. 11.00.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 do katedry zapraszamy wspólnotę i wszystkich sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
 4. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczmy na ogrzewanie.
 6. W siedzibie naszego parafialnego Zespołu Caritas od 04 listopada do 12 grudnia br. trwają zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych i osamotnionych bez względu na dochody finansowe i wiek.
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym czuwaniu młodzieży diecezji elbląskiej które odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (15./16. listopada, w godz. 20-24) w Prabutach. Poprowadzi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Bractwo Małych Stópek ze Szczecina (tematem czuwania będzie miłość bliźniego inspirowana miłością Boga. Ks. Kancelarczyk podzieli się również doświadczeniem swojej pracy pro life.  Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy u ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego (tel. 600 208 693, mail: cieplinski@gmail.com).   
 8. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 9. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Rozalia Rodzach, l. 86;

† Barbara Małkowska, l. 88;

† Halina Jabłońska, l. 86;

† Teresa Szymańska l. 66;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…