+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Święto Ofiarowania Pańskiego 02/02/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy dziś osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Prosimy o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Pamiętajmy dziś szczególnie w modlitwie o naszej siostrze Walerii, ale także o siostrach pochodzących z naszej parafii i pracujących w naszym mieście.
 2. Jeszcze dziś przed Mszą św. o godz. 11.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Jedyneczka” w Kwidzynie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i będziemy prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. A po adoracji zapraszamy na Msze św. w tej intencji.
 4. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.30. A o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca ks. Krystian odwiedzi swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. Natomiast ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę od godz. 8.30, a ks. Piotr i ks. Marek swoich chorych odwiedzą z Komunią św. w piątek, 14 lutego, od godz. 8.30.
 5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Z serca pragniemy podziękować za przyjęcie nas w waszych domach i rodzinach. Dziękujemy za waszą obecność, ciekawe rozmowy, okazaną życzliwość, złożone przy tej okazji ofiary. Wizytę duszpasterską w naszej parafii przyjęło ok. 68,5% zamieszkałych rodzin. Nie przyjęło kolędy z różnych przyczyn ok. 31,5% rodzin. Raz jeszcze za okazaną życzliwość i dobroć z serca dziękujemy.
 6. Ofiary składane za tydzień w niedzielę na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
 7. Zwracamy się do wszystkich parafian z apelem, a jednocześnie zapraszamy jeszcze dziś, o godz. 12.00 do naszego kinoteatru na koncert charytatywny w ramach akcji „pomóż Marcie odetchnąć z ulgą”. Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na zakup leków dla Pani Marty Szerszeń, która choruje na mukowiscydozę. Z serca dziękujemy za wszelkie wsparcie i okazane dobro.
 8. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 9. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.
 • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Zofia Orzechowska, l. 84;

† Irena Arest, l. 57;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…