Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 27/10/2019

 1. Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Jeszcze do czwartku włącznie zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Dzieci na różaniec w tym tygodniu zapraszamy w czwartek o g. 16.30.
 3. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 4. W najbliższy czwartek, tj. 31. października po raz kolejny ulicami naszego miasta przejdzie „Korowód świętych i błogosławionych”. Początek korowodu o godz. 17.30 w parafii Świętej Trójcy. Zachęcamy dzieci i dorosłych o przebranie się za swoich ulubionych świętych. Zakończenie korowodu w katedrze. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Początek procesji na cmentarzu o godz. 14.00, a po niej możliwość poświęcenia krzyży nagrobnych, zniczy i kwiatów. Na pierwszej Mszy św. zbiorowej za zmarłych o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian, którzy odeszli do Boga w ostatnim roku. W sposób szczególny pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych poprzez nawiedzenie ich grobów na cmentarzu, a przede wszystkim poprzez uczestnictwo we Mszy św.
 6. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 7. W sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu zostanie odprawiona także Msza św. o godz. 9.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 8. Za względu na to, że pierwszy piątek przypada 01 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego w sobotę x. Marek, x. Krzysztof, x. Krystian od godz. 8.30 odwiedzą swoich chorych z Komunią św. X. Piotr wyjątkowo odwiedzi swoich chorych w piątek 08 listopada.
 9. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii panią Barbara Rajczyk – świecka misjonarka, które złoży świadectwo z pracy w Kalkucie oraz przedstawi sytuację kościoła katolickiego w Kazachstanie. Po każdej Mszy św. będziemy mogli ją wesprzeć naszymi ofiarami składanymi do puszek.
 11. Przy biuletynach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad. Kartki możemy zabierać do domów i wypełnione przynieść na tacę, do kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 12. W siedzibie naszego parafialnego Zespołu Caritas od 04 listopada do 12 grudnia br. trwać będą zapisy na kolację wigilijną z paczką świąteczną dla osób samotnych i osamotnionych bez względu na dochody finansowe i wiek.
 13. Od 05 listopada br.(wtorek) od 10.00 – 12.00 nasz parafialny Caritas rozpoczyna akcję „śniadań wtorkowych” dla osób bezdomnych i potrzebujących wsparcia żywieniowego.
 14. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 15. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą kolejny numer naszego biuletynu parafialnego.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,

1 XI – wszyscy święci Pańscy.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Zofia Jarocka, l. 87;

† Elżbieta Głuszak, l. 65;

† Paweł Szwarc, l. 85; 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…