+

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 28/10/2018

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary zbierane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Jeszcze do środy włącznie zapraszamy na różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 3. W najbliższą środę, tj. 31. października po raz siódmy ulicami naszego miasta przejdzie „Korowód świętych i błogosławionych”. Początek korowodu o godz. 17.30 w parafii Świętej Trójcy. Zachęcamy dzieci i dorosłych o przebranie się za swoich ulubionych świętych. Zakończenie korowodu w katedrze. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Początek procesji na cmentarzu o godz. 14.00, a po niej możliwość poświęcenia krzyży nagrobnych, zniczy i kwiatów. Na pierwszej Mszy św. zbiorowej za zmarłych o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian, którzy odeszli do Boga w ostatnim roku. W sposób szczególny pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych poprzez nawiedzenie ich grobów na cmentarzu, a przede wszystkim poprzez uczestnictwo we Mszy św.
 5. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30 i Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach.
 7. W piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 11.00, 16.30 i 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek kapłani odwiedzą swoich chorych: ks. Piotr, ks. Krzysztof, ks. Przemysław, ks. Marek w piątek od godz. 8.30. W piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. W sobotę natomiast zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Początek nabożeństwa o godz. 9.00 w katedrze.
 9. Przy biuletynach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową za zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Koperty z kartkami możemy zabierać ze sobą do domów i wypełnione składamy na tacę, w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak żyjących. W tym tygodniu jest dużo intencji wolnych.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize, które w tym roku odbędzie się w Madrycie. Wyjazd w dniach 26.12.2018-3.01.2019r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 700 zł plus 55 euro. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600 208 693.), wikariusza Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, którego możemy zakupić w przy wyjściu z katedry, jak również Małego Gościa, który jest adresowany do dzieci.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Marian Ślązak, l. 79;
† Adam Mosiński, l. 65;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…