+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświetszej – 16/06/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do odmawiania litanii w domach i przy kapliczkach naszej parafii.
  2. Dziś także Parafia Św. Trójcy w Kwidzynie zaprasza na parafiadę. Szczegóły znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszych parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja z naszej katedry do kościoła Trójcy Świętej w Kwidzynie.
  4. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.00 do katedry.
  5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie po nabożeństwie ku czci NSPJ.
  6. W czwartek Parafia bł. Michała Kozala zaprasza na V Koncert Uwielbienia, który poprowadzi zespół muzyczny Siewcy Lednicy. Koncert odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 20.06, o godz. 16.30 w Ryjewie na placu przy Domu Kultury (wstęp wolny).
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców.
  8. Za tydzień także będziemy gościli w naszej parafii ks. Łukasza Cieplińskiego, przewodnika naszej grupy pielgrzymkowej Pomezania Kwidzyn. Ks. Łukasz wygłosi do nas Słowo Boże oraz będzie zbierał ofiary na rzecz pielgrzymów.
  9. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
  10.  Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne:
– pierwsze:

Tomasz Perzanowski, parafia M.B. Królowej Polski;
Małgorzata Zalewska, parafia tutejsza.

– drugie:

Szymon Talar, parafia tutejsza;
Katarzyna Głowacka, parafia tutejsza.

Waldemar Licznerski, parafia tutejsza;
Joanna Janczak, parafia tutejsza.

Damian Murawski, parafia tutejsza;
Iwona Przewoźnik, parafia tutejsza.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Jan Widziajło, l. 62;
† Henryk Borkowski, l. 80;
† Ryszard Bertosz, l. 62;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…