+

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 19/05/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1.  
 2. W naszej parafii gościmy dziś ks. Rusłana z Ukrainy, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz swojej parafii.
 3. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 4. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00, do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
 5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpiło 54 dzieci. Zapraszamy ich codziennie o godz. 17.30 na tzw. biały tydzień, który zakończy się w czwartek poświęceniem i rozdaniem pamiątek z Uroczystości Pierwszej Komunii Św.
 6. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 7. Za tydzień w niedzielę, 26 maja br. do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.
 8. Także za tydzień, w niedzielę, 26 maja br. o godz. 12.30 będziemy przeżywali Uroczystość Mszy św. prymicyjnej, którą będzie sprawował, ks. Tomasz Różacki, nasz parafianin. Ks. Tomasz święcenia kapłańskie otrzyma 25 maja br. w katedrze warszawskiej z rąk J. Em. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Prosimy o modlitwę w jego intencji a zarazem zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. prymicyjnej pod czas, której otrzymamy specjalne błogosławieństwo.
 9. Po raz czwarty organizujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Wyjazd rowerami spod katedry 01 czerwca(sobota) o godz. 8.00. Długość trasy to 38 km. Po drodze będą odpoczynki. Na miejscu Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła ok. godz. 12.00, a później wspólne grillowanie. Powrót autokarem do Kwidzyna. Zapewniamy także transport na rowery. Osoby chętne do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do ks. Przemysława lub w zakrystii katedry. Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w SPOTKANIU MŁODYCH na POLACH LEDNICKICH 1 czerwca 2019 r. Podczas 23 spotkania przewodzić nam będzie hasło „Wiesz, że cię kocham”. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Łukasza Cieplińskiego (wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie) a także na stronie internetowej www.lednica2000.pl . Koszt wyjazdu wynosi 70 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego (tel. 600208693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com).
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Zbigniew Dąbrowski, l. 61;
† Jadwiga Staniszewska, l. 99;
† Henryk Chust, l. 88;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…