+

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 07/04/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Marek Żmudziński – dziekan Wydziału Teologii na UWM w Olsztynie. Serdecznie witamy go w naszej parafii i prosimy o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty oraz w intencji owoców rekolekcji w naszym życiu.
 2. Plan rekolekcji – zapraszamy na rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Msze św. z nauką dla dorosłych będą sprawowane o godz. 7.00, 11.00, 18.30. Dzieci na Mszę św. zapraszamy na godz. 17.00. Od poniedziałku w konfesjonałach będą obecni kapłani z naszego dekanatu i będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty.
 3. Także w dzisiejszą niedzielę przed kościołami naszego miasta po raz drugi „kwitną pola nadziei”. Celem akcji prowadzanej przez wolontariuszy jest zbiórka na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze pola nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjum finansować opiekę nad dorosłymi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia.
 4. Dziś także o godz. 17.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca do kaplicy bł. Doroty na wymianę tajemnic.
 5. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego czasu w duchu pokuty oraz do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 6. Od poniedziałku 11 marca do 9 kwietnia 2019 r. w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7, w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 10.00 do godz. 12.00 trwają zapisy na paczki świąteczne dla potrzebujących wsparcia parafian.
 7. Od dziś Panie z Caritasu rozprowadzają świece na stół wielkanocny w cenach: 10-15 zł.
 8. Pragniemy poinformować, że kolejna próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się nie w środę, jak planowano, lecz dzień później, w czwartek 11. kwietnia o godz. 18.45.
 9. Także od dziś do dnia 17 kwietnia br. są wystawione kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych oraz skarbonki i dla najuboższych mieszkańców naszej parafii.
 10. Za tydzień ofiary zbierane na tace, przeznaczone będą na fundusz remontowy.
 11. Za tydzień, w niedzielę palmową, Mszę św. o godz. 11.00 poprzedzi uroczysta procesja z palmami. Pójdziemy w procesji na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesja wyruszy spod kinoteatru o godz. 10.50. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi.
 12. Również za tydzień, przed każdą Mszą św. będą rozprowadzone palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Caritasu.
 13. Przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 14. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 15. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Wieczności:

† Regina Rządkowska – Szołkiewicz, l. 77;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…