+

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 21/03/2021

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Zbigniewa Kulesza, wykładowcę psychologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a także diecezjalnego egzorcystę, który poprowadzi nas w czasie naszych rekolekcji wielkopostnych. Prosimy o modlitwę w jego intencji, a także w intencji błogosławionych owoców naszych rekolekcji.
 2. Plan Rekolekcji od poniedziałku do środy włącznie: Msze św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 18.30. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 – dla dzieci, a o godz. 17.30 – dla dorosłych.
 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym.
 5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień świętości życia. Módlmy się za tych, którzy podejmą w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego a także za osoby broniące życia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00 z możliwością złożenia ślubowania duchowej adopcji.
 6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. celem poświęcenia książeczek do nabożeństwa. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.
 7. Przy wyjściu z kościoła możemy także złożyć nasze ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu pańskiego.
 8. Informujemy także, że od dnia 01 marca, w każdy poniedziałek i wtorek, w siedzibie Caritasu trwają zapisy na paczki z okazji świąt wielkanocnych dla osób samotnych i najuboższych.
 9. Także przy wyjściu z kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny oraz palmy na niedzielę palmową. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zrobienie paczek dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Od przyszłej niedzieli w kościele będą wystawione skarbonki oraz kosze na produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla podopiecznych naszego Caritasu.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
 12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za zmarłych jak również z prośbą o boże błogosławieństwo dla żyjących.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności:

† Amelia Juszczyszyn, l. 12;

† Bolesław Ambruszkiewicz, l. 92;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…