+

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 10/02/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Jeszcze dziś na godz. 17.30 do kaplicy bł. Doroty zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.
  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  3. Także jutro na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie szkoły biblijnej.
  4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  5. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
  6. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczamy ogrzewanie.
  7. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  8. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
– we czwartek – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
† Piotr Tyszkowski, l. 44;
† Maria Jaśtak, l. 101.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…