+

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 26/05/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na funkcjonowanie naszego parafialnego Caritasu, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom.
 2. Dziś Dzień Matki, dlatego wszystkim kochanym Mamom składamy nasze podziękowanie za ich miłość, poświęcenie i trud codzienny. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości ze swoich dzieci. Szczęść Boże!
 3. Jeszcze dziś o godz. 12.30 będziemy przeżywali Uroczystość Mszy św. prymicyjnej, którą będzie sprawował, ks. Tomasz Różacki, nasz parafianin. Ks. Tomasz święcenia kapłańskie otrzymał wczoraj w katedrze warszawskiej z rąk J. Em. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Prosimy o modlitwę w jego intencji, a zarazem zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy św. prymicyjnej pod czas, której otrzymamy specjalne błogosławieństwo.
 4. Jeszcze do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Natomiast od 01 czerwca o tej samej godzinie zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.9.00.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Z okazji dnia dziecka parafialny Caritas po Mszy św. o godz. 11.00 w niedzielę, 02.06., zaprasza wszystkie dzieci na poczęstunek i różnego rodzaju fanty.
 8. Po raz piąty organizujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Wyjazd rowerami spod katedry 01 czerwca(sobota) o godz. 8.00. Długość trasy to 38 km. Po drodze będą odpoczynki. Na miejscu Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła ok. godz. 12.00, a później wspólne grillowanie. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich chcących wziąć udział w pielgrzymce w najbliższy czwartek o godz. 19.00 do katedry.
 9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy o godz. 17.00 do kaplicy bł. Doroty wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.
 10. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne:
– pierwsze:

Marcin Nojek, parafia tutejsza;
Natalia Nojek z.d.Wąsikowska, parafia tutejsza.

Marcin Mazur, parafia tutejsza;
Joanna Gałucha, parafia tutejsza.

Marcin Jagielski, parafia NSPJ w Gardei;
Patrycja Urbanowicz, parafia tutejsza.

Sebastian Gnych, parafia tutejsza;
Paulina Kuźma, parafia tutejsza.

Radosław Grabek, parafia tutejsza;
Aleksandra Bożek, parafia tutejsza.

Mateusz Wilk, parafia tutejsza;
Paulina Dąbrowska, parafia tutejsza.

Dawid Rębisz, parafia tutejsza,
Małgorzata Rybska, parafia św. Brata Alberta w Kwidzynie.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Anna Kopisto, l. 96;

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…