+

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 3/05/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej katedrze celebrujemy codziennie o godz.17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.
 3. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.
 4. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W sposób szczególny do tej modlitwy zapraszamy w czwartek podczas adoracji, która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00, a następie zapraszamy na Mszę św. w tej samej intencji o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 7.00 i 18.00.
 7. Za tydzień, w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na wspólną modlitwę oraz w celu ustalenia terminu I Komunii św.
 8. Przypominamy o przepisach sanitarnych obowiązujących w naszej katedrze:

          – w związku z tym, że powierzchnia naszej katedry liczy 2250 m2 z tego względu będzie mogło przebywać na Mszach św. i nabożeństwach 150 osób;

          – osoby przychodzące na nabożeństwa i Mszę św. zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych – dotyczy to również udzielania sakramentów i sakramentaliów (pogrzeb katolicki);

          – prosimy siadać w ławkach zachowując od siebie odległość ok. 2 metrów (poza rodziną);

          – zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.

 1. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 2. Kancelaria Parafialna – jest czynna w każdą środę w godz. 16.00 – 17.00.
 3. Zachęcamy jak zawsze wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym. My kapłani odmawiamy ten różaniec wspólnie o godz. 20.30.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie wspierali nas swoimi ofiarami. Numer konta, na które można wpłacać ofiary, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej: katedrakwidzyn.pl. Zachęcamy więc do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Zygmunt Bruździński, l. 67;

† Krystyna Hildebrant, l. 78;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…