Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła 16/02/2020

  1. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 9.00 do naszej katedry wspólnotę i sympatyków duchowości franciszkańskiej na spotkanie III FZŚ.
  2. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.
  3. Za tydzień w niedzielę, na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły biblijnej.
  4. Ofiary zbierane po każdej Mszy św. za tydzień w niedzielę do puszek przeznaczamy na działalność naszego parafialnego zespołu Caritas.
  5. W każdą środę zapraszamy na nowennę i Mszę ś do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zarazem zachęcamy do składania swoich intencji.
  6. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne:

– pierwsze:

Piotr Gapa, st. wolnego, parafia tutejsza i Agnieszka Maria Franek, st. wolnego, parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Torzymiu.

Sławomir Jabłoński, st. wolnego, parafia tutejsza oraz Karolina Katarzyna Krajewska, st. wolnego, parafia tutejsza.

 

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Maria Jędrzejewska, l. 67

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…