+

Ogłoszenia Duszpasterskie – Wielkanoc 12/04/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w przygotowanie całego Triduum Paschalnego, dziękujemy szafarzom, lektorom, ministrantom, panu Organiście. Dziękujemy w sposób szczególny panu Witoldowi Sikora. Dziękujemy tym wszystkim z kraju i z zagranicy, którzy uczestniczyli on-line w transmisjach z naszej katedry.
 2. Również serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary dla najuboższych z naszej parafii, a także Paniom z naszej parafialnej Caritas, które przygotowały i wydawały paczki na święta.
 3. Tak jak w każdą niedzielę, istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. o godz. 16.00 i 17.00 w naszej katedrze.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. Zwracamy się ponownie z apelem do naszych parafian, aby we Mszy św. brały udział tylko osoby, które zamówiły intencje Mszy św. W związku z tym, że na Mszach św. może być tylko 5 osób, te osoby będą miały pierwszeństwo uczestnictwa w nabożeństwach w czasie trwania Wielkiego Tygodnia. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość.
 6. Do Spowiedzi zapraszamy od poniedziałku do piątku – rano od godz. 6.30 do 7.00 lub od godz. 17.00 do 18.00. (w czasie spowiedzi w kościele może przebywać tylko 5 osób).
 7. Wizyty u chorych będą się odbywać tylko w niebezpieczeństwie śmierci lub na wyraźne wezwanie przez rodzinę chorego.
 8. W czasie Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Kancelaria Parafialna – wszelkie sprawy można załatwiać pod numerem telefonu: 512-774-377(x. Przemysław) lub e-mail: katedrakwidzyn@gmail.com.
 10. Zachęcamy wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym. My kapłani odmawiamy ten różaniec wspólnie o godz. 20.30.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie wspierali nas swoimi ofiarami. Numer konta, na które można wpłacać ofiary, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 12. Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej: katedrakwidzyn.pl. Zachęcamy więc do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Leokadia Przychodzka, l. 84;

† Eugeniusz Jażdżewski, l. 71;

† Edmund Obuchowski, l. 89;

† Łucja Śmiechowska, l. 68;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…