+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 21/06/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Tomasza Wieczorka, zastępcę przewodnika grupy Pomezania Kwidzyn, który wygłosi do nas słowo Boże i po każdej Mszy św. wraz z pielgrzymami będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz pielgrzymów udających się w tym roku z naszego miasta na Jasną Górę.
 2. W miesiącu czerwcu w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do uczęszczania na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu Msze św. O godz. 7.00 i 18.00.
 5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić wspomnienie bł. Doroty z Mątów. Jest to zarazem dzień naszego odpustu parafialnego. W tym dniu pragniemy zaprosić wszystkich parafian do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa dr Jacka Jezierskiego na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tej uroczystości zostanie mianowanych dwóch kanoników do naszej Kapituły. Bł. Dorota z Mątów jest patronką diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczką, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.
 6. W piątek,26 czerwca, dzieci i młodzież zakończą swój rok szkolny. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Z tego względu zapraszamy ich do wspólnej modlitwy dziękczynnej za miniony rok szkolny i katechetyczny podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W najbliższą sobotę odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 10.00 oraz 12.00.(III i IV tura) W związku z tym zapraszamy dzieci, a także ich rodziców, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, który wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie sprawowany dzień wcześniej, tj. w piątek o godz. 18.45. Jednocześnie wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii św. i ich rodziców.
 8. Kancelaria Parafialna – jest czynna w każdą środę w godz. 16.00 – 18.00 i w piątki 15.00 – 17.00.
 9. Informujemy, że nasz parafialny Caritas wznowił swoją działalność z zachowaniem procedur sanitarnych.
 10. Zachęcamy jak zawsze wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym.
 11. Zapowiedzi przedślubne:

– pierwsze:

Karol Kłos, parafia ś. Brata Alberta w Kwidzynie,

Natalia Narwojsz, parafia tutejsza.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Kazimiera Bodurko, l. 91;

† Janina Ławreniuk, l. 72;

† Kazimiera Trzaskalska, l. 73;

† Jadwiga Lalewicz, l. 71;

† Tomasz Kozioł, l. 43;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…