+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 23/06/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś w naszej parafii gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Cieplińskiego, przewodnika naszej grupy pielgrzymkowej Pomezania Kwidzyn. Ks. Łukasz wygłosi do nas Słowo Boże oraz będzie zbierał ofiary na rzecz pielgrzymów po każdej Mszy św.
 2. Jeszcze do niedzieli włącznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które do czwartku łączmy z procesją eucharystyczną z okazji trwającej oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy do odmawiania litanii w domach i przy kapliczkach naszej parafii.
 3. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się przez czynny udział w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy szafarzom, lektorom, ministrantom, chórowi parafialnemu, a szczególnie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na trasie przejścia procesji.
 4. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Jutro(poniedziałek) także będziemy celebrować uroczystości związane ze wspomnieniem patronki naszego sanktuarium bł. Doroty z Mątów. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00 z udziałem księży z dekanatu.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
 7. W tym dniu o godz. 13.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia działalności Powiślańskiego Banku Spółdzielczego. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 8. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 7.00 i 18.00.
 9. W tym dniu ks. Piotr obchodzi swoje imieniny. Prosimy o modlitwę za niego i zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta, w sobotę o godz. 18.00.
 10. Za tydzień ofiary składane do puszek po każdej Mszy św. przeznaczamy na nasz parafialny Caritas, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom.
 11. Za tydzień w niedzielę na godz. 17.00 do kaplicy bł. Doroty zapraszamy na wymianę tajemnic wspólnotę Żywego Różańca.
 12. W okresie wakacyjnym, z powodu małego zainteresowania, zawieszamy wydawanie naszego biuletyny parafialnego.
 13. Także w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna; w środy w godz. 16.00 – 18.00 i w piątki w godz. 15.00-17.00.
 14. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy”. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędą się w niedzielę 23 czerwca i 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie
  Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.
 15. Osoby pragnące wziąć udział w X Rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę w terminie 05-11 sierpnia br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w Parafii p.w. bł. Michała Kozala w Ryjewie w piątek 28 czerwca o godz. 16.30. Szczegóły pielgrzymki można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej.
 16. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
 17. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne:
– pierwsze:

Adam Muzyka, parafia tutejsza,
Aneta Szeligowska, parafia NSPJ w Gardei.

– drugie:

Tomasz Perzanowski, parafia M.B. Królowej Polski;
Małgorzata Zalewska, parafia tutejsza.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Danuta Zalewska, l. 86;
† Tomasz Król, l. 21;
† Zbigniew Korczyc, l. 66;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…