+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 28/06/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Jeszcze do wtorku włącznie zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu godzinę wcześniej zapraszamy na adorację w tych intencjach.
4. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00. w tym dniu kapłani: x. Krzysztof, x. Krystian i x. Marek odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 9.00.
5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
6. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00.
7. Kancelaria Parafialna – będzie czynna od najbliższego tygodnia w każdy piątek w godz. 15.00 – 17.30.
8. Dnia 30 lipca na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę wyruszy po raz 28-my grupa z naszego miasta Pomezania Kwidzyn. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Z uwagi na przepisy sanitarne ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy i bliższe informacje u ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Zachęcamy także wszystkich do zapisywania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i będą omadlać je przez całą drogę. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji znajdującej się w naszym kościele.
9. Zarząd parafialnego Caritas informuje, że w bieżącym roku zamiast kolonii letnich dla dzieci będą organizowane wczasy rodzinne w domkach letniskowych 4-6 osobowych w Mikoszewie. Bliższe informacje w tej sprawie można uzyskać w siedzibie Caritasu przy ul. Targowej 7 (poniedziałek i wtorek od 10.00-12.00).
10. Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
11. Zachęcamy jak zawsze wszystkich, szczególnie rodziny, do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymana epidemii, uzdrowienia chorych i ochrony naszych rodzin oraz za personel medyczny, który niesie pomoc chorym.
12. Wszystkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej: www.katedrakwidzyn.pl. Zachęcamy więc do odwiedzania parafialnej strony internetowej.

 

W tym tygodniu patronują nam:
• 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
• 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

† Jarosław Dorosz, l. 56;

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…