+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 30/06/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś po każdej Mszy św. ofiary składane do puszek przeznaczamy na funkcjonowanie naszego parafialnego Caritasu, który niesie pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii.
 2. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś także na godz. 17.00 do kaplicy bł. Doroty zapraszamy na wymianę tajemnic wspólnotę Żywego Różańca.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 17.00 na adoracje w intencji powołań kapłańskich, a po niej na Mszę św. w tej samej intencji.
 5. W piątek kapłani: x. Krzysztof, x. Marek i x. Krystian odwiedzą swoich chorych z Komunią Św. od godz. 8.30. W tym dniu zapraszamy dorosłych i dzieci do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30, a następnie na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę natomiast zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Początek nabożeństwa o godz. 9.00 w katedrze.
 7. W okresie wakacyjnym, z powodu małego zainteresowania, zawieszamy wydawanie naszego biuletyny parafialnego.
 8. Także w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna; w środy w godz. 16.00 – 18.00 i w piątki w godz. 15.00-17.00.
 9. 30 lipca z Kwidzyna już po raz XXVII wyruszy grupa Pomezania Kwidzyn w elbląskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło brzmi: „Ciebie Boga wysławiamy”. Zachęcamy w wzięcia w niej udziału. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego. Informacje można znaleźć na plakacie. Spotkania organizacyjne odbędzie się 21 lipca o godz. 15.00 na plebanii parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Zachęcamy także do zapisania własnych intencji, które zaniesiemy do Tronu Jasnogórskiej Pani, w których będziemy się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji.
 10. W związku z pielgrzymką pieszą na Jasną Górę w naszej parafii będziemy gościli pielgrzymów dnia 29 lipca br. Pielgrzymi przybędą około 18.15. prosimy wszystkich parafian o pomoc w udzieleniu im noclegów. Osoby chętne pragnące wziąć pielgrzymów na noc pod swój dach prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 11. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

 

Zapowiedzi przedślubne:
– drugie:

Adam Muzyka, parafia tutejsza,
Aneta Szeligowska, parafia NSPJ w Gardei.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa Dunajska, l. 86;
† Katarzyna Ławniczak, l. 25;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…