+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 09/08/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Dziś w naszej parafii gościmy osoby z kwidzyńskiej Fundacji Żyć Zgodnie. Celem fundacji jest pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, ich rodzinom oraz realizacja programów w dziedzinie profilaktyki uzależnień, zapobieganie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu. Osoby z tej fundacji opowiedzą świadectwo swojego życia i po każdej Mszy św.  zbierają do puszek ofiary na rzecz swojej działalności.
  2. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze św. w tym dniu będą odprawione według porządku niedzielnego.
  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
  4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w każdy piątek w godz. 15.00 – 17.30.
  6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Łukasz Czarnecki, l. 27;

† Anna Sosnowska, l. 67;

† Stanisław Kaniecki, l. 79;

† Barbara Brzózek, l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…