+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 18/10/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Spowiedzi św. i pierwszej Komunii św. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 2. Trwamy w miesiącu szczególnie poświęconemu Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które
  w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – dla dorosłych
  i młodzieży
  . Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 3. Osoby dorosłe, pracujące, które z różnych przyczyn nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić zapraszamy na spotkanie przygotowujące do jego przyjęcia, które rozpocznie się w naszej parafii w piątek
  23 października br. o godz. 19.00 w katedrze
  . Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u ks. Krzysztofa, zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Przy biuletynach parafialnych zostały wyłożone koperty i karty na wypominki i oraz Mszę św. zbiorową za zmarłych, które możemy zabierać ze sobą do domów. Wypełnione karty wspominkowe prosimy składać na tacę albo pozostawić w kancelarii lub zakrystii.
 5. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane do puszkę po każdej Mszy św. przeznaczamy na działalność naszego parafialnego zespołu Caritas, który niesie pomoc najuboższym.
 6. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze św. z różnych okazji, np. urodzin, imienin, rocznicy ślubu, a także w intencji zmarłych. Można już zamawiać intencje na rok 2021.
 7. W każdą środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku odprawiamy wraz z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 a po niej na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek, 22 października – św. Jan Paweł II, papież

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Regina Pietrzak, l. 72;

† Agata Wiśniewska, l. 51;

† Jadwiga Sawicka, 92;

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…