+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 19/07/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9).
  2. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.
  3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2).
  4. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.
  5. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach. Zapraszamy także w tym dniu na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji ks. Krzysztofa zarówno o godz. 7.00 i 18.00.
  6. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę, tj. 26 lipca, po każdej Mszy św.
  7. Dnia 30 lipca na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę wyruszy po raz 28-my grupa z naszego miasta Pomezania Kwidzyn. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Z uwagi na przepisy sanitarne ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy i bliższe informacje u ks. Łukasza Cieplińskiego, wikariusza Parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Zachęcamy także wszystkich do zapisywania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i będą omadlać je przez całą drogę. Zapisane intencje składamy do skrzynki intencji znajdującej się w naszym kościele.
  8. Zachęcamy do udziału w 11. Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia br. Pielgrzymka ma w tym roku charakter sztafetowy. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.
  9. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w każdy piątek w godz. 15.00 – 17.30.
  10. Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

† Maciej Rzepka, l. 27

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…