+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 01/09/2019

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Dzisiejsza pierwsza niedziela miesiąca jest dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas wakacji oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 2. Dziś także przypada 80. rocznica hitlerowskiej agresji na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. W osobistych modlitwach podziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 3. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci oraz dla młodzieży jutro, w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. Od września powracamy także do stałych godzin otwarcia kancelarii parafialnej, która będzie czynna: we wtorki od 10.00 -12.00, w środę od 16.00 – 18.00 i w piątek od 15.00 – 18.00.
 5. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00, a wcześniej na adorację o godz. 17.00.
 6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30. W tym dniu kapłani: x. Marek, x. Krzysztof, x. Krystian odwiedzą swoich chorych z Komunią Św. od godz. 8.30; x. Piotr swoich chorych odwiedzi wyjątkowo 13.09. od godz. 8.30.
 7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 9.00.
 8. Za tydzień, w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, imieniu naszego parafialnego zespołu Caritas, zapraszamy dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej, na poświęcenie tornistrów. Pierwszoklasiści otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz przybory szkolne.
 9. Za tydzień także ofiary składane na tacę przeznaczamy na fundusz remontowy.
 10. W następny poniedziałek, o godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie szkoły biblijnej.
 11. Zapraszamy na Pieszą lub Rowerową Pielgrzymkę doSanktuarium Maryjnego w Piasecznie, koło Gniewu (ok 16 km), która wyruszy w sobotę, dnia 07 września 2019 r. sprzed kościoła Świętej Trójcy w Kwidzynie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce całymi rodzinami, a zwłaszcza wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Program: godz. 9:00 – wyjście grupy pieszej z placu kościoła Świętej Trójcy; godz.10:00 – wyjazd grupy rowerowej (start i powrót we własnym zakresie) godz. 15:00 – Msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Powrót autokarem (płatne w autobusie) lub własnymi środkami lokomocji.
 12. W każdą środę zapraszamy na nowennę i na Mszę św. we wszystkich intencjach czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania intencji zarówno dziękczynnych, jak i błagalnych. Przy skrzynce intencji zostały także wyłożone kartki na których możemy wpisywać intencje dziękczynne i błagalne.
 13. Przy wyjściu z Kościoła możemy zabierać ze sobą pierwszy powakacyjny numer naszego biuletynu parafialnego.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa, który adresowany jest do dzieci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa Chodorowska, l. 71;
† Kazimierz Detko, l. 79;
† Zbigniewa Urbański, l. 56;

Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…