+

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 30/08/2020

Kategorie: Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. W tym dniu o godz. 11.00 zapraszamy do naszej katedry na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
  3. Także we wtorek, na progu rozpoczynającego się roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30, a następnie o godz. 18.00 na Mszę św., na której będziemy prosili o dary Ducha św. i opiekę Maryi w czasie trwania nauki w szkole.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań kapłańskich od godz. 17.00, następnie o godz. 18.00 podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa i będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. W pierwszy piątek kapłani: x. Marek, x. Krzysztof, x. Piotr, x. Krystian odwiedzą swoich chorych z Komunią św. od godz. 8.30. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.30, a godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą ku czci NSPJ.
  7. W sobotę zapraszamy do naszej katedry na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Początek nabożeństwa o godz. 9.00.
  8. Kancelaria Parafialna od 01 września będzie czynna w środy od godz. 16.00 – 18.00 i w piątki od 15.00 – 17.00.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Tadeusz Słysz, l. 68;

† Ryszard Bartosiewicz, l. 66;

† Teresa Bielicka, l. 86;

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…